moje-zdjęcia-CITYFIT1.jpg

O mnie

KONTAKT:
Piotr
fitman@op.pl

Znajdujesz się na blogu ekstremalnego samodoskonalenia. Jestem miejscowym edukacyjnym programem. Mów mi Piotr. Jestem TRENEREM PERSONALNYM, KONSULTANTEM DIETETYCZNYM, DIETETYKIEM SPORTOWYM I COACHEM DIETY. Będę wpisywał do twojego systemu informacje dotyczącą ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA, Podejmę się próby zachęcenia Cię do ćwiczeń w fitness klubie i nie tylko.

Swoją przygodę ze sportem rozpocząłem od dalekowschodnich sztuk walki (Wing - Tsun Kung Fu, Modliszka Siedmiu Gwiazd Kung Fu). Uwielbiam trening funkcjonalny oraz bodybuilding. Moja przygoda ze sportem trwa już 35 lat. Kawał czasu i ogrom doświadczenia ! W każdej wolnej chwili dzielę się tą pasją z innymi. Ludzie których trenuję to nie tylko zbiór mięśni i kości. To osobowości posiadające uczucia i emocje, radości oraz troski. Zawsze staram się rozumieć i wspierać drugiego człowieka w jego dążeniu do celu. To jedna z moich najważniejszych życiowych dewiz. Prowadzę treningi personalne oraz grupowe. Moje zajęcia przeznaczone są dla mężczyzn jak i kobiet. Nie mam żadnej czarodziejskiej różdżki, która spowoduje, że nagle osiągniesz zamierzony cel. Ale jeśli go osiągniesz to będzie to tylko i wyłącznie Twoja zasługa...ja jedynie będę Cię wspierał w osiągnięciu mety najlepiej jak potrafię.

Oprócz tego - gram na gitarze. Czasami komponuję i wydaję płyty. Uwielbiam Krym oraz Bajkał. Jestem przyjacielem i managerem jednego z najlepszych gitarzystów na świecie. Z czego jestem dumny...

Otrzymałem wyróżnienie (przyznane mi przez Onet) za: BLOGOWY DEBIUT ROKU.

Nie jestem początkującym blogerem. Wciąż się rozwijam i poszerzam swoje horyzonty...

KONTAKT:
Piotr
fitman@op.pl

Początek...Modliszka 7 Gwiazd

24147_106812649344420_3559520_n.jpg

Sprawność nie jest karą...

JA2.jpg

Tutaj prowadzę treningi

salka.jpg

licznik aktywny od 22.06.2017
  • Wszystkich wizyt: 8943
  • Dzisiaj wizyt: 6
  • Wszystkich komentarzy: 78
Ostatnie wpisy

Hantle i Kobieta = Wielka Miłość…

Wstęp,

Nasz klub wyposażony jest w wolne ciężary (hantle, sztangi) oraz w bardzo nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne FINNLO MAXIMUM FT2. 

Na ten moment jesteśmy jedynym klubem w tej części Polski posiadającym powyższe. Dzięki temu wyposażeniu z powodzeniem możemy poszerzyć zakres usług o ofertę zawierającą trening oporowo siłowy.

Zapraszam wszystkie kobiety - Trenujcie swoje ciało za pomocą żelaza ! Tylko trening siłowy ukształtuje waszą figurę tak, jak sobie tego wymarzyłyście ! Poznajcie Bodybuilding z jego najlepszej strony ! 

Tradycyjnie już – motywator… 

Dzisiaj hantle w roli głównej…

Uważacie, że treningi siłowe pozbawią was kobiecości ? Sądzę, że po przeczytaniu tego artykuły, żaden wasz następny trening nie obejdzie się bez hantli ! Czy cały czas uważacie, że ćwiczenia z hantlami nie są dla kobiet ? Generalnie, że trening siłowy to wróg kobiecości ? Odpowiem krótko – Jesteście miłe panie w błędzie !  

Udowodnię, że trening z hantlami powinien na stałe zagościć w krajobrazie waszego życia sportowego. Mało tego – W wielu przypadkach trening z hantlami jest dla Was wręcz konieczny !

 

Trening z hantlami i kobieca figura… 

Przemiana materii,

Udowodniono, że trening siłowy doskonale radzi sobie ze zbędnymi kilogramami. W trakcie treningu siłowego organizm zaczyna intensywnie spalać kalorie – rozkręca metabolizm. U ludzi wykonujących chociażby trzy ćwiczenia siłowe podczas jednej sesji treningowej przemiana materii „podkręca” się i może trwać aż do 36 godzin.

Hantle, to przyjaciel kobiety ! Hantle, pomogą kobiecie w ukształtowaniu bardzo atrakcyjnego i zgrabnego ciała. Atrakcyjnego a nie chudego. Dzięki hantlom będziecie wyglądały zdrowo ! Kobiety będą wam zazdrościły a faceci oka od was nie oderwą. Zero zbędnego grama tłuszczu. Zgodzicie się zapewne, że ładnie zaokrąglone plecy, szczupła talia, zgrabne nogi i apetyczne pośladki są tego warte ! Czyli, hantle w dłoń miłe panie…! Nie bójcie się ciężarów.   

Najlepszy efekt osiągnięcie tylko i wyłącznie wówczas, gdy oprócz ciężarów, swoją przyjaźnią obdarzycie także – prawidłowe odżywianie. Bez prawidłowego jadłospisu wasze wysiłki pójdą na marne. Czyli, 70% to jedzenie a 30% to sport !    

Teraz już wiecie, że prawidłowe odżywianie + fitness z hantlami to dla kobiety najbardziej efektywny duet ? Między nimi istnieje porażająca więź. Trening siłowy pomaga w zdyscyplinowanym przestrzeganiu diety. A ograniczenie jedzenie to prosta droga do klubu fitness… !

 

Hantle, korzyści dla zdrowia…

Z wiekiem stajemy się życiowo bardziej zahartowani (cokolwiek to znaczy). Ale nasz szkielet – staje się kruchy. Czy jest na to jakaś rada ? Oczywiście – zajęcia z hantlami pozwolą w odpowiedni sposób zatroszczyć się o swoje kości. Napomknę tylko, że po szesnastu tygodniach ćwiczeń siłowych, gęstość kości biodra zwiększa się o 19%, a to wszystko dzięki wzrostowi poziomu osteokalcyny (białka niekolagenowego) we krwi. Oczywiście cały szkielet zwiększa swoją gęstość (nie tylko kość biodrowa) – żeby nie było. 

 

Ochronić serce…

Ćwiczenia z hantlami i sztangą są bardzo wskazane dla zdrowotności kobiecego serca ! Oprócz tego, że trening siłowy potrafi skuteczniej od psychologa zaleczyć duchowe rany (z korzyścią dla figury) to siłówka fantastycznie stymuluje pracę serca i całego układu krwionośnego (działa nie gorzej od tradycyjnych treningów aerobowych). Przykład: Trening obwodowy (wykonywany w równym tempie) z obciążeniem podnosi puls o piętnaście uderzeń serca na minutę. Udowodniono, że trening siłowy zmniejsza u kobiety ryzyko wylewu o 40% i ryzyko zawału o 15%. Już samo to wystarczy, aby chwycić za metal. Ale to jeszcze nie wszystko…spada ryzyko związane z dolegliwościami układu sercowo naczyniowego, a także zmniejsza się ryzyko zachorowań na raka. Ha…i długość życia się wydłuża ! 

 

Inne plusy płynące z treningu siłowego…

Najważniejszy to ten, że żaden inny trening nie ma tak wielkiego wpływu na kształtowanie figury kobiecego ciała. Żaden inny trening tak skutecznie nie ukształtuje kobiecych ramion i pleców, rąk i nóg…i te apetyczne pośladki. Coś pięknego ! Treningi aerobowe (cardio) wychudzą was i wysuszą, ale nie ukształtują ciała tak skutecznie jak zajęcia z hantlami oraz sztangą.

Jeśli chcecie zachwycać otoczenie swoim ciałem to bierzcie ciężary i prawidłowo się odżywiajcie ! Nie będziecie żałowały ani minuty spędzonej z żelastwem sam na sam.    

 

Więcej optymizmu…

Od dawna wiadomo, że dzięki treningowi siłowemu człowiek staje się szczęśliwszy.  Winne temu stanowi są endorfiny – poboczny efekt pracy z ciężarami ! Kobiecy fitness z hantlami to dawka szczęścia, buddyjskiego spokoju i opanowania. Kobiecy fitness z hantlami to pewność siebie i radość z życia. Mniej gniewu i więcej optymizmu ! W krwi każdej fitness lejdi, znajduje się mniej hormonu stresu. Ciśnienie po stresie wywołanym treningiem siłowym szybciej wraca do normy. Ot co…

 

Aby zdążyć…

Praca z hantlami i sztangą nie wpływa korzystnie jedynie na wasze ciało. Ta praca wpływa bardzo pozytywnie także na pracę umysłu. Badania udowodniły, że po sześciu miesiącach ćwiczeń z hantlami zwiększa się możliwość przyjmowania, oswajania i przetwarzania informacji. Zwiększa się krótkoterminowa i długoterminowa pamięć. Poprawia się zdolność koncentracji.       

Kobiety, nie bójcie się treningu siłowego ! Ale pamiętajcie, że w tym treningu (jak w żadnym innym) prawidłowa technika wykonywanych ćwiczeń jest jednym kluczowych elementów w osiągnięciu sukcesu. Dlatego rekomenduję – na początku waszej przygody z hantlami i sztangą KONIECZNIE skorzystajcie z usług trenera. To dla waszego dobra…

 

PRZYKŁADOWY TRENING

Rozgrzewka – szybki chód po dróżce (5-7 minut). Tempo 7 km/h.

 

Przysiady z hantlami / 4-7 kg / 3 serie po 20 powtórzeń każda. 

Wiosłowanie hantlem w opadzie tułowia / 4-6 kg / 3 serie po 20 powtórzeń każda. 

Wykrok z hantlami do przodu / 4-6 kg / 3 serie po 20 powtórzeń każda. 

Wyciskanie hantli na ławce dodatniej (głową do góry) / 3-4 kg / 3 serie po 20 powtórzeń każda.   

Uginanie przedramion, stojąc / 3-4 kg / 3 serie po 20 powtórzeń każda.   

Prostowanie przedramienia w opadzie tułowia / 3-4 kg / 3 serie po 20 powtórzeń każda. 

Unoszenie rąk z hantlami na boki / 2-4 kg / 3 serie po 20 powtórzeń każda.

 

TRENING Z HANTLAMI możecie realizować nawet w domu. Wystarczą tylko dobre chęci i jasno określony cel jaki chcecie osiągnąć. 

 

Pozdrawiam,

Piotr

2 Odpowiedzi na Hantle i Kobieta = Wielka Miłość…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>